Alergia na roztocza

Alergia na roztocza

Alergia na roztocza to jedna z najczęstszych w dzisiejszym świecie, ale też najtrudniejsza do leczenia, i najbardziej uciążliwa dla alergika.
Alergia na roztocza jest okropną przypadłością. Roztoczy w życiu codziennym nie sposób uniknąć, można zminimalizować ich ilość poprzez usunięcie z domu firan, zasłon, dywanów, kwiatów doniczkowych, częste pranie pościeli, wietrzenie, wykładanie pościeli w mroźne dni na balkon. Ale pozbyć się roztoczy z domu nie sposób, można jedynie ograniczyć miejsce ich występowania – nie trzymać dużo bibelotów na których osadza się kurz, książek – to wspaniałe miejsce dla roztoczy i alergia na roztocza gotowa. W domu alergika powinno być sucho i chłodno bo to nie sprzyja rozwojowi roztoczy – zima niestety w naszym klimacie to nic fajnego dla alergika, wraz z sezonem grzewczym alergia się nasila. Niestety sama jestem alergikiem i wśród innych alergii, spotkała mnie też alergia na roztocza.

Alergia na roztocza a odczulanie

Kilka lat odczulałam się, po tej kuracji alergia na roztocza jest mniej uciążliwa, co jednak nie oznacza całkowitego spokoju. Najpierw przeszłam testy, które wykazały bardzo mocne uczulenie na roztocza kurzu, potem chodziłam co tydzień na zastrzyki, po których byłam cały dzień senna, bolała mnie głowa, miejsce po zastrzyku puchło. Potem chodziłam co dwa, trzy i w końcu raz na miesiąc na zastrzyk. Ponieważ ręka po zastrzyku bardzo puchła i bolała – dostawałam po pół dawki w obie ręce. Puchły obie, ale mniej. Wciąż aby dobrze się czuć musze bardzo dbać o czystość, nie mam w domu dywanów, zasłon, firany tylko cienkie i często prane. Odkurzanie mebli to dla mnie bardzo przykry obowiązek – zawsze swędzi mnie po tym skóra – mimo stosowania rękawiczek. Inne alergie są sezonowe i choć przez jakiś czas w roku alergik ma spokój, niestety alergia na roztocza jest całoroczna.

Atrovent

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!
reklama

Jak schudnąć?

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl