Narząd wzroku

Narząd wzroku

Oko jest jednym z 5 organów odpowiedzialnych za zmysły. Wzrok jest jednym z najistotniejszych fragmentów działania życia ludzi. Żeby oczy służyły nam bez problemów przez długie lata, trzeba o nie wyjątkowo dbać. Jako, że oko używane jest bez przerwy przez cały dzień, szczególnie szybko ulega zmęczeniu i czujemy, iż staje się przemęczone. Aby temu zapobiec trzeba oczy ochraniać i dbać o nie, i również wizytować okulistę, kontrolującego kondycję naszych oczu.

Oczy są niezwykle istotne w życiu człowieka, lecz są też niezwykle wrażliwym narządem. Z tego względu są bardziej niż pozostałe elementy ciała podatne na różnego rodzaju urazy.

Choroby oczu wywoływane są z wielorakich powodów. Do przeważających i najbardziej powszechnych zaliczają się: urazy, zakażenia, oraz coraz częstsze nowotwory. Choroby oczu leczy się za pomocą operacji, coraz częściej przy wykorzystaniu bardzo nowoczesnej, laserowej technologii.

Oczy też niezwykle często ukazują różne choroby, dotykające naszego ciała. Z oczu możemy dużo przeczytać.

Dużo ludzi myli choroby oczu z wadami wzroku. Są to całkiem inne pojęcia. Choroby oczu spowodowane są urazami lub zmianami, natomiast wady wzroku bardzo często mają podłoże genetyczne. Wadą wzroku jest np. niemożność oka do prawidłowego ukazania obrazu.

Wady wzroku leczone są za pomocą okularów, a do operacji dochodzi najczęściej kiedy wada wzroku zatrzymuje się. Dochodzi do tego w wieku dorosłym, mniej więcej w pobliżu 25 roku życia. Do tego momentu wada leczona jest za pomocą okularów korekcyjnych.

reklama

Jak schudnąć?

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl