Materiały pod lupą

Materiały pod lupą

Wybierając i szukając odzieży dla swojego dziecka najlepiej kierować się producentem sprawdzonym i zaufanym. Będziemy mieć wtedy pewność, że odzież którą kupimy dla swoich maluchów będzie odpowiednia i nie będzie stanowiła zagrożenia dla ich delikatnej skóry. Kiedy firma działa na rynku już dobrych parę lat można mieć pewność, że materiały z których produkowane są ubrania dla naszych dzieci są odpowiednie i sprawdzone.  Jednak wybór odpowiedniego ubrania i jednocześnie materiału z jakiego jest wyprodukowany, nie jest zadaniem prostym. Odzież powinna spełniać swoje zadania i pełnić odpowiednie funkcje. Ubrania dla naszych dzieci powinny być nie tylko ładne i eleganckie, ale powinny spełniać swoje podstawowe zadania takie jak utrzymywanie stałej temperatury ciała, czy funkcję ochronną przed brudem , kurzem i uszkodzeniami.  Odpowiedni materiał jest bardzo istotny. Wybierając ubrania dla naszego malucha powinniśmy zwracać uwagę, że materiał na spodnie czy bluzy powinien być inny niż na czapeczki.

Dużym powiedzeniem cieszą się ubrania z bawełny. Materiały i ubrania wykonane z bawełny są delikatne i miłe w dotyku. Jest to jedna z zalet tego materiału. Materiały bawełniane mają szerokie zastosowanie w produkcji bielizny zarówno osobistej jak i pościelowej. Dzieci lubią nosić bieliznę bawełnianą ponieważ nie powoduje otarć i jest delikatna w dotyku.

W sklepach można kupić coraz więcej ubrań wykonanych z lnu. Wyroby wykonane z lnu są o wiele twardsze niż wyroby z bawełny. Są ciepłe, ale mniej sprężyste w dotyku. Można kupić już spodnie z lnu dla dziewczynek na upalne dni. Len jednak ma tendencje do zagnieceń i bawiące się dziecko po całym dniu zabawy może nie wyglądać za dobrze.

Producenci maja w swojej ofercie także ubrania wełniane. Jednak dzieci nie przepadają za ubraniami wełnianymi, mogą one działać jak termos, choć zatrzymują ciepło to jednak są drapiące i nie przez każde dziecko tolerowane.

Trwałość ubrań jakie kupujemy naszym dzieciom zależy w dużym stopniu od odpowiedniej konserwacji, a także od sposobu przechowywania,  prasowania czy prania. Jeśli będziemy się starali kupić odzież z dobrego materiału będziemy mieć pewność, że po pierwszym praniu i suszeniu, nie straci swoich walorów, takich jak kolor czy nawet kształt.

Jeśli twoje dziecko protestuje przed założeniem jakiegoś ubrania, warto przyjrzeć się mu bardziej. Jeśli narzeka, że coś drapie i swędzi, to może warto odpuścić i pozwolić by założyło ubranie, w którym czuje się nie tylko wygodnie ale i swobodnie.

reklama

Jak schudnąć?

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl