Weekend urody - jak dbam o paznokcie

Weekend urody - jak dbam o paznokcie

Witam

Nie od dziś wiadomo, że paznokcie to wizytówka kobiety. Moje może nie wyglądają jeszcze tak jakbym chciała, ale jest lepiej niż było jeszcze miesiąc temu. Jeśli macie paznokcie rozdwajające się, łamliwe oraz suche skórki wokół paznokcia to te porady są dla Was.

Zawsze miała problem z zapuszczeniem paznokci. Rozdwajały mi się, a przy kciuku łamały się w poprzek. Nie wyglądało to potem estetycznie. Nie będę już wspominać o wiecznie suchych skórkach. Tragedia. Pomagały trochę te sklepowe odżywki, ale nie było żadnych rewelacji. Aż miesiąc temu wybrałam się do apteki i kupiłam olejek rycynowy. Naczytałam się na forach, że jest bardzo dobry. Za buteleczkę 30g zapłaciłam 5 zł, także każda z Was może pozwolić sobie na taki wydatek.

Co drugi dzień smaruję na noc paznokcie wacikiem nasączonym olejkiem. Rano skóra w okół paznokci jest doskonale nawilżona. Rozdwajające się paznokcie? Suche skórki? To nie mój problem :)

Następnym krokiem była zmiana pilnika.

Stary: tradycyjny metalowy wyrzuciłam i kupiłam szklany. Dwa słowa o nim: JEST REWELACYJNY. Polecam jak najbardziej. Jeśli chodzi o piłowanie pazurków. Staram się to robić w jedną stronę :) Do środka. Nożyczki, obcążki? Zdecydowane nie. Przynajmniej jeśli chcecie przedłużyć łożysko. Mi na tym bardzo zależy i w sumie jest to jedyna rzecz, która powoduje, że moje paznokcie nie są idealne.

Na koniec i jedna z zważniejszych kwestii: myję naczynia tylko i wyłącznie w grubych rękawiczkach (tych żółtych) oraz po każdym zamoczeniu rąk nawilżam je kremem. Aktualnie używam:

Jeśli zastosujecie się do tych kilku prostych rad to na pewno efekty Was szybko i mile zaskoczą :)

Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości piszcie.

Pozdrawiam

reklama

Jak schudnąć?

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl