Chrapanie - sposoby leczenia

Chrapanie - sposoby leczenia

Jak leczyć? Kiedy najbardziej tradycyjne metody zawiodą, nie pomaga gwizdanie ani podszczypywanie chrapiącego, to znak, że nadszedł czas na skorzystanie z nowoczesnych metod leczenia. Półki w aptekach uginają się od rozmaitych preparatów. Można wybierać między sprayami do nosa lub gardła, doustnymi listkami a plastrami do nosa.

W jaki sposób działają? Aktywizując tkanki ścianek gardła do napinania się, minimalizują lub całkowicie eliminują chrapanie. Podstawową jest także odpowiednia pozycja podczas snu, czyli unikanie spania na plecach. Chrapanie nie powinno cię zdziwić jeśli masz problemy z otyłością lub przed zaśnięciem pijesz alkohol. Metody leczenia są także zależne od towarzyszącemu chrapaniu bezdechowi.

W celu diagnozy przeprowadza się tzw. badanie nocne, które rejestruje poziom dotlenienia krwi tętniczej podczas snu. Odpowiednie urządzenie zapisuje wszelkie spadki tlenu we krwi. Bardziej drastycznym sposobem na pozbycie się tego zaburzenia, w ciężkich przypadkach, jest zabieg chirurgiczny.

Podczas operacji usunięte zostają tkanki miękkie środkowej części gardła oraz podniebienia miękkiego, a także fragment języczka.

Jeśli jednak widok skalpela nie działa na ciebie zbyt kojącą, możesz skorzystać z innowacyjnej metody pod enigmatycznym kryptonimem RFITT – w rozwinięciu Energia bipolarna Celon. Już ponoć jeden zabieg wystarczy aby łagodnie i skutecznie uwolnić się od chrapania i to w zaledwie 20-40 minut.

Przy miejscowym znieczuleniu podniebienia miękkiego, używając bipolarnej elektrody, do jamy ustnej zastaje wprowadzona specjalna końcówka. Podczas obecności tego ciała obcego, fale wysokiej częstotliwości w delikatny sposób wnikają w powierzchnię gardła.

Co ważne, szczególnie dla osób cierpiących na deficyt czasu, po zabiegu można wrócić bezpiecznie do domu lub pracy. Przez kilka dni po operacji może towarzyszyć pacjentowi śladowy ból i dyskomfort. Sam proces gojenia zamyka się w pięciu tygodniach. Ta tzw. niskotemperaturowa koegulacja, może być stosowana także w terapii bezdechu sennego.

reklama

Jak schudnąć?

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl